Національна символіка

Окрім того, і практичні мотиви велять поставити лева на перше місце між усіма гербовими знаками наших земель. Герб тісно зв’язаний з національним кольором; наш лев нерозривно зв’язаний з синьо-жовтими красками: жовтий (золотий) лев на синьому полі. Значить — як синьожовта краска є загальнонаціональна, так само лев повинен бути нашим національним гербом».

Найстаріші печатки львівських райців і лавників.
Найстаріші печатки львівських райців і лавників.

Ось такі доводи навів Степан Томашівський 1912 року. Однак, як відомо, в 1918 р. загальнонаціональним гербом було визнано тризуб. Але тоді золотому леву знайшлося місце на гербі Західно-Української Народної Республіки, проголошеної 13 листопада 1918 року.

Найстаріші печатки львівських райців та лавників.
Найстаріші печатки львівських райців та лавників.

Слід вказати й на те, що галицький лев зустрічається на печатці самарської паланки Війська Запорозького, що, природно, потребує спеціального вивчення. Саме «руський» лев міста Львова використовувався вже згадуваним князем Володиславом Опольським в гербі польського міста Ченстохова, що підтверджує   спеціальною   ґрунтовною   розвідкою   зарубіжний   геральдист  українського  походження   Роман Климкевич.
Отой давній символ Львова від часів Данила Галицького й сьогодні залишається гербом міста Лева.

В.І.Сергійчук

This entry was posted in and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.